fbpx

VIDEO/ Alarmohet Turqia, “Bella ciao” për Ramazan nga minarja e xhamis

xhamia-lacasadepapel-770x422.jpg

Një ngjarje shumë e rrallë raportohet të ketë ndodhur në Turqi. Në një xhami në qytetin e Izmirit, gjatë lutjeve në muajin e shenjtë te Ramazanit, në vend të lutjes së hoxhës u dëgjua kënga e serialit të famshëm “La casa de papel”, Bella Ciao.

Kjo i ka shqetësuar të gjithë banorët përreth si dhe autoritetet të cilët u detyruan të ndërhyjnë.

Zyra vendore për punët fetare ka denoncuar rastin si sabotim, ndërsa autoritetet kanë nisur një hetim të thelluar.

https://www.youtube.com/watch?v=4hfsX51G4-M

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303