fbpx

VIDEO/ Cikalleshi befason Moldavinë, kalon në avantazh kuqezinjtë

Po luhet në “Stadionul Zimbru” të Chisinau takimi mes Moldavisë dhe Shqipërisë. Dueli është i vlefshëm për kualifikueset e grupit H të Euro 2020.

Aktualisht rezultati është 0-0. Pas 7 ndeshjeve të para, Shqipëria ka ende shpresa për kualifikim, ku numëron 9 pikë, ndjekur nga Moldavia me 3.