fbpx

Video e presidentit amerikan, Joe Biden ‘thyen rrjetin’, zbulohet arsyeja

bid.jpg

Momenti teksa presidenti i SHBA, Biden vrapon drejt makisës së tij elektrike, dhe përpara se të futet heq xhaketës, po thyen rrjetin.

Video ka marrë më shumë vëmendje për faktin se ka ardhur pikërisht pas orë pasi ai kishte deklaruar se dëshiron që gjysma e veturave të shitura në SHBA deri në vitin 2030 të jenë me emetime zero të karbonit.

Në përpjekje për të zvogëluar emetimet e karbonit dhe të rrisë konkurrencën përballë Kinës.

Dhe për këtë, presidenti amerikan ka vozitur vet një veturë elektrike në Shtëpinë e Bardhë.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303