fbpx

VIDEO/ Edi Rama nuk e harron, i kujton Veliajt porosinë për të lyer murin

Edi-Rama-dhe-Erion-Veliaj.jpg

Kryeministri Edi Rama dhe Kandidati i PS per Bashkine e Tiranes, Erion Veliaj, gjate mitingut permbylles te fushates se Aleances per Shqiperine Europiane, ASHE, ne sheshin “Nene Tereza”, per zgjedhjet lokale te 21 qershorit. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and Candidate of Socialist Party for mayor of Tirana, Erion Veliaj, during the closing campaign of Aliance for the European Albania, AEA, in the square "Mother Teresa", for local elections on 21 June.

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot një prej familjeve e cila është strehuar në banesat sociale në Shkozë, pasi mbeti pa shtëpi nga tërmeti. Rama ka shkuar në banesën e tyre në një prej pallateve në Shkozë dhe ajo që i ra në sy ishte lyerja e shkallëve të pallatit.

Ai nuk harroi porosinë që i kishte dhënë Veliajt një javë më parë, duke i thënë se tashmë shkallët shkëlqejnë, por kryetari i Bashkisë Tiranë i tregoi se ishin në një pallat tjetër.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303