Video/ Gruaja nxirret e gjallë nga rrënojat: Më shpëtoni fëmijët

Një grua është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit në Turqi. E shtrirë në barelë, ajo u ka bërë thirrje ekipeve të shpëtimit që të nxjerrin fëmijët e saj, të cilët ndodhen nën rrënoja.

Ajo u ka shpjeguar se fëmijët e saj janë të bllokuar tek shkallët e ndërtesës, poshtë vendit ku u gjet gruaja. Deri më tani raportohet për 22 viktima dhe mbi një mijë të plagosur.

Autoritetet po vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit.