fbpx

VIDEO/ Juventusi fiton Superkupën e Italisë

juventus_1547666930-6689021.jpg

Juventusi e ka mundur në Jeddah të Arabisë Saudite, Milanin dhe ka fituar Superkupën e Italisë.   Ronaldo shënoi në minutën e 61 për t’ia dhënë kupën kampionit të Italisë, ndërkohë që pati edhe një karton të kuq për kuqezinjtë në minutën e 74-të

Për Milanin gjërat komplikohen edhe më shumë pasi që Frank Kessie, me meritë u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 74-të.

Milan tentoi që të barazoi dhe për këtë futi në lojë edhe Higuain por pavarësisht kësaj nuk arritën që të barazojnë rezultatin. Ky është titulli i parë i Ronaldos që e merr me fanellën bardh e zi.  /Real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303