fbpx

Video/ Komuniteti LGBTI ‘shpërthen’ në protesta, ç’po ndodh në rrugët e Ish-Bllokut?

Komuniteti LGBTIQ+ ka zhvilluar pasditen e sotme disa protesta në rrugët e ish-Bllokut, të cilët kërkojnë respektim të drejtave dhe lirive të tyre.

Disa video kanë qarkulluar në media online, ku shihet shumë përfaqësues dhe mbështetës të këtij komuniteti me pankarta nëpër duar.

Për shkak të marshimit protestues, disa patrulla policie kanë bllokuar edhe kalimin e makinave në këtë segment.