fbpx

Video/ Ky është mjeku i parë shqiptar që merr vaksinën kundër koronavirusit

AJET-GEGA-SHQIPTARI-I-PARE-QE-BEN-VAKSINEN-ANTI-COVID-770x437.png

Mjeku shqiptar infeksionist, Arjet Gega ka marrë së fundmi vaksinën e Pfizer kundër COVID-19. Ai është mjeku shqiptar i parë që ka marrë vaksinën, ku ka shpërndarë edhe një video duke bërë edhe një apel të rëndësishëm.

“Vaksina e Covid19 u bë! Ju lutemi merrni vaksinën tuaj sapo të jetë e disponueshme për ju. Vaksinat janë të sigurta dhe efikase. #PfizerBioNTech”, shkruan ai krah videos që poston nga momenti i vaksinimit.

Gega është mjek i sëmundjeve Infektive dhe asistent profesor në shtetin e Connecticut-it dhe është vaksinuar si pjesë e stafit shëndetësor.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303