fbpx

VIDEO-Lajmi fundit/ Makina përplaset me bordurën anësore, plagoset rëndë një vajzë

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-2.jpg

Një aksident ka ndodhur në autostradën Milot-Mamurras. Makina drejtohej nga një vajzë e re e quajtur Jonida Perleka e cila ka mbetur e plagosur.

Makina tip ‘Toyota’ me targa AA 915 RA, është përplasur me bordurat ndarëse të korsisë së autostradës.

Dyshohet se shkak për këtë aksident të jetë bërë humbja e kontrollit nga drejtuesja e mjetit, lagështia si dhe shpejtësia që po lëvizte në rrugë.  Ajo është dërguar në spitalin rajonal të Laçit dhe është jashtë rrezikut për jetën.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303