VIDEO LIVE/ Banorët e Unazës së Re konfliktohen me Policinë

Banorët e ‘Astirit’ që preken nga projekti i “Unazës së Madhe” kanë dalë mbrëmjen e sotme sërish në rrugë për të protestuar në mbrojtje të banesave të tyre. Ata e kanë bërë të qartë se pa u dëmshpërblyer me vlerën e tregut nuk kanë ndërmend të lejojnë shembjen e banesave të tyre.

Ata kanë vijuar drejt sheshit “Shqiponja” dhe kanë bllokuar trafikun.

Në këto momente janë konfliktuar me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, e cila ka dashur t’i shpërndajë.

 

Lër një koment