fbpx

Video/ Luigi Soreca mesazh gjithë shqiptarëve: S’jemi me pushime, respektoni rregullat

LIUGI.png

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca me anë të një video-mesazhi, u ka bërë thirrje qytetarëve që të sillen në mënyrë më të përgjegjshme dhe të ndjelin me rigorozitet të gjithë rregullat e vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

“Të gjithë duhet të kujdesemi për njëri-tjetrin. Të sillemi në mënyrë të përgjegjshme, të ndjekim të gjitha rregullat me rigorozitet. Të respektojmë sakrificën e përditshme të dhe për të na ruajtur të gjithëve. Le të bëhemi pjesë e zgjidhjes dhe jo e problemit”, shkruan Soreca krahas videos.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303