fbpx

VIDEO/”Ouu…”, Pasi dëgjoi emrin e Elvanës për vendin e dytë Alketa Vejsiu bëri reagimin që tregoi haptas çdo gjë

Screenshot_1-41.png

Festivali i 58-të i Eurovizionit ka lënë pas shumë debate dhe reagime, të cilat janë të panumërta. Pasi u përfol se fitueset ishin zgjedhur që më parë, zërat nuk u shuan sepse listën e kryesoi Arilena Ara dhe emri i saj ishte më i lakuari pas atij të Elvanës.

Prej përfundimit të kompeticionit nis një histori tjetër. Burime të sigurta thonë për Anabel.al se mes Alketa Vejsiut dhe Vera Grabockës ka patur një debat të ashpër në lidhje me strategjinë për të çuar në Eurovizion një këngë që nuk ishte e preferuara e publikut dhe së fundmi u zbulua se nuk ishte as e jurisë. Sipas burimeve, Vejsiu nuk ka qenë dakord me gjithë skemën e krijuar për Arilenën. Pas finales, Alketa nuk e ka përmendur në asnjë moment Arilenën dhe nuk e ka uruar publikisht. Madje kërkoi falje publike për Elvanën.

Madje në një video të publikuar shihet qartë reagimi i  moderatores kur dëgjon emrin e Elvana Gjatës e cila është klasifikuar në vend të dytë.

Momenti( 1 h e 05 minuta)

https://www.youtube.com/watch?v=ealqNbCuuKs

“Ouu…” , shprehet Alketa e habitur teksa përpiqet ta mbulojë çudinë me një buzëqeshje… /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303