fbpx

VIDEO/ Pashkët, gjesti i jashtëzakonshëm i Dom Gjergj Metës në Rrëshen

rrëhsen.jpg

Edhe pse kanë qenë Pashkë të vështira këtë vit, nuk kanë munguar edhe gjestet shumë të bukura.

Por, Dom Gjergj Meta, prifterinjtë dhe murgeshat e   Rrëshenit, gjetën një mënyrë shumë origjinale për të mbërritur  tek banorët që ishin të mbyllur në shtëpi.

Ata dolën në rrugët e qytetit dhe i uruan qyetarët, të cilët e e ndoqën këtë moment magjik nga ballkonet e banesave. Ecja e tyre zgjati rreth 40 minuta dhe gëzoi shumë besimtarë. Dom Gjergj Meta kishte marrë leje në Polici për të bërë këtë marshin nëpër qytet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303