Video-përgjimi i Alizotit, zbardhet dëshmia e Florenc Hoxhës

Ish-drejtuesi i Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, është marrë sot në pyetje në Prokurori, për video-përgjimin e Fredi Alizotit, i cili pretendon se është aktori që luan Agron Xhafën, në videon e publikuar nga PD.

Mësohet se gjatë marrjes në pyetje Hoxha ka deklaruar se  ai është autori i regjistrimit të Alizotit, ku përmendet Ardi Veliu dhe Taulanti nga Librazhdi.

“Dyshova se Alizoti m’u vetëofrua dhe e regjistrova. E regjistrova me një kamera në orë dore”,ka thënë ai përpara organit të akuzës.

Lër një koment