21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Video/ Përmbyset autobusi i shkollës, fëmijët fluturojnë në ajër

spot_img

Një video e tmerrshme është bërë publike nga Patrulla e Shtetit në Ohio e cila tregon momentin kur një autobus shkolle u rrëzua dhe u përmbys – duke përplasur në tavan 25 nxënës shkolle që ndodheshin në autobus. Tetë prej tyre mbetën të plagosur.

Autobusi i shkollës goditi një Ford Mustang të vitit 1996, shoferi i të cilit dështoi të ndalonte në semafor të kuq në një kryqëzim në Qarkun Perry më 19 dhjetor, sipas KRON 4.

Videoja, e cila u publikua të hënën, tregon se nxënësit u zhvendosën  nga vendet e tyre, duke goditur tavanin dhe më pas mbetën të varur nga ku filluan të bërtasin për ndihmë.

Danny Hupp, 74 vjeç, shoferi, mbeti i qetë gjatë gjithë aksidentit dhe u tha nxënësve të dilnin nga dritaret dhe dalja e urgjencës nëse mundnin.

Tetë nxënës dhe shoferi u dërguan në spital me lëndime jo të rrezikshme për jetën, raportoi media.

Ndërsa shoferi i Mustang, Joseph Thornton, 42 vjeç, i cili po ngiste një patentë të pezulluar në momentin e përplasjes, u dërgua në spital me lëndime të rënda, tha policia.

Çështja i është referuar Zyrës së Prokurorit të Qarkut Perry për shqyrtim.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat