fbpx

VIDEO/ Policia, dhunë barbare ndaj protestuesve, ndaj dhjetëra të rinjve dhe të rejave

Pamje e mëposhtme janë shokuese.

Policia ka ndërhyrë me një dhunë të paprecedentë ndaj protestuesve të ulur këmbëkryq. Gra që tërhiqen zvarrë dhe grushte e shqelma ndaj burrave protestues në mes të Tiranës.

Kjo ndërhyrje policie, e denjë për regjimin e Kastros apo të Assadit në lindje, shihet në mes të kryeqytetit dy muaj pasi BE na hapi negociatat