fbpx

VIDEO/ “Policia i di të gjitha”, Rama paralajëmron të prekurit nga COVID-19 që thyejnë karantinën

Nëpërmjet një videoje të postuar në Facebook, Kryeministri Edi Rama ka dhënë mesazhin e fortë për të gjitha ata që janë të prekur nga COVID-19 dhe thyejnë karantinë.

Në videon e publikuar nga Kryeministri shihet se si policë në terren bëjnë verifikimin e personave të prekur me koronavirus, të cilët duhet të respektojnë karantinën, duke mos dalë nga shtëpia.

“Policia vazhdon punën dhe Covid-i gjithashtu😷, por këto mesazhe njerëzore nga takimet me punonjësit e policisë së shtetit shërbejnë për këdo. Kushdo që është i prekur nga Covid19 nuk duhet të thyejë rregullat dhe karantinën.👮 🚔 Policia i di të gjitha dhe kontrollet do të vijojnë👋! Shëndeti mbi të gjitha🙏”, shkruan Rama.