fbpx

Video/, protestuesit ‘burgosin’ Ramën e Dakon

vangjushdakoedirama.jpg

Protestuesit kanë filluar të mblidhen në sheshin para kryeministrisë, ku pritet të zhvillohet protesta e 8 kombëtare e opozitës së bashkuar.

Të rinjtë demokratë mbajnë në dorë një instalacion, një kafaz  hekuri brenda të cilit dy të rinj kanë vendosur maskat e kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Dako, referuar dhe përgjimeve të publikuara dhe akuzave për vjedhjen e zgjedhjeve të 2017.

Kafazi prej hekuri është vendosur para shkallëve të kryeministrisë/real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303