fbpx

VIDEO/ Rritje e frikshme e vdekjeve nga koronavirusi, Pëllumb Pipero rrëfen arsyen

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, ka folur ditën e sotme në një intervistë për rritjen e numrit të vdekjeve në Infektiv prej COVID-19.

Ai bën thirrje qe te vendoset maska dhe te respektohet distancimi, pasi kështu sipas tij do te bjerë numri i infektimeve te reja.

Pipero tregon për Top Channel se numri i personave që humbasin jetën nga covid19 ka ardhur në rritje për shkak se është shtuar numri i personave të shtruar në spital.