fbpx

VIDEO/ Shpërthen në ambientet e Televizionit, makina e gazetarit të njohur, kush ishte shënjestra? Detajet e rënda

makina.jpg

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi në parkingun e stacionit “E” në studion e Melissia-D.

Bëhet me dije se ka shpërthyer makina e gazetarit George Sfakianakis, por nuk raportohet për të lënduar.

Mjeti shpërthyes ishte vendosur në makinën e  gazetarit  dhe punonjësit të stacionit “E”, George Sfakianakis, i cili në momentin e shpërthimit po montonte shfaqjen e Menios Fourthiotis “Prova të Drejta”.

Giorgos Sfakianakis, duke folur për protothema.gr, deklaroi se bomba ndoshta nuk e shënjestroi atë por prezantuesin e emisionit, Menios Fourthiotis.

Gazetari Giorgos Sfakianakis deklaroi edhe në AT Maroussi. Nga kontrolli gota dhe shishe birre të thyera  u gjetën pranë makinës së tij të dëmtuar. Studiot e “E” janë bashkë-vendosur në të njëjtën ndërtesë me studiot dhe zyrat e televizionit  SKAI.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303