fbpx

VIDEO skandaloze/ Dikush t’i ndalë këta….‘Shqiptar i mirë, shqiptar i vdekur’, e neveritshme se ç’bëjnë në Maqedoni

Janë ditë dhe momente delikate në Shqipërinë e goditur nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit që shkaktoi 51 viktima, por siç duket “kafshët” me tru (edhe pse duken më shumë si pa tru!) nuk njohin as tragjedi, as dhimbje dhe as kufi!

Kështu, përpara ndeshjes Vardar-Shkëndija, derbi i madh mes Shkupit dhe Tetovës, ose Maqedonisë dhe Shqipërisë, tifogrupi “Komiti” ka marshuar në rrugët e qytetit me fjalinë e pështirë “Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”…

Dikush duhet të marrë masa ndaj këtyre kafshëve! Shkëndija e Ernest Gjokës barazoi 2-2 në sfidën e zhvilluar si udhëtues, por shija e hidhur e një spektakli turpi nuk mund ta quajë më futboll. telesport

 

Thirrjet raciste te tifozeve te vardarit on Vidnews.