VIDEO/ Strakosha, një pritje jashtë përtej normales e gardianit kuqezi

bandicam-2018-11-04-15-06-52-298-470x263.jpg

Në ndeshjen e zhvilluar sot kundër Spal-it, Lazio fitoi me rezultatin 4-1 dhe mori kështu një tripikësh shumë të vlefshëm.

Por ajo që spikati më shumë  ishte një një super pritje e Thomas Trakoshës, i cili u zgjat në limite dhe grushtoi për në goditje këndi, vetëm me një dorë.

Mediat italiane e vlerësuan me notën 6.5: “Nuk mund të bënte gjë tek goli i Antenuçit, por ishte vendimtar dhe fantastik tek goditja e Molise. Në pjesën e mbetur të lojës, më shumë është me “pushime”.

Strakosha on Vidnews.

scroll to top