fbpx

VIDEO/ Suarez “kopjon” Messin, befason Argjentinën

Stërvitja me Lionel Messin, duket se ka rritur ndjeshëm “vrastësinë” e Luis Suarez.

Uruguajani shënoi një gol fantastik përballë kombëtares së shokut të tij te Barcelona. “Bomberi” i liderve të La Liga lëshoi një silurë të vërtetë nga goditja e dënimit.

Suarez ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi nga rreth 17 metra, duke shtangur portierin Andrada dhe dërguar në festë shokët e skuadrës.