fbpx

Videolajm/ “Drejtësi për Klodianin”, turmat e të rinjve zhvendosen nga ish-Blloku drejt Drejtorisë së Policisë

IMG-20201211-WA0027.jpg

Në ditën e tretë të protestës për vrasjen e Klodian Rashës, të rinjtë kanë bllokuar rrugët e kryqytetit.

Protestuesit e ndarë në grupe kanë vijuar që prej orës 18:00 tubimet fillimisht nga Ministria e Brendshme, më pas në zonën e ish-Bllokut dhe kanë marshuar drejt Drejtorisë së Policisë.

Me pankarta në duar, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e drejtuesit të policisë, Ardi Veliu.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303