17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Vijon numërimi i votave/ PS kryeson, ja si pozicionohet opozita e bashkuar, LSI pëson rënie

spot_img

Deri më tani PS është në avantazh nga numërimi i votave, pasuar nga PD por LSI ka pësuar rënie të votave.

Teksa janë numëruar 1297 kuti votimi nga 5199 në total, deri më tani kryeson Partia Socialiste me 178 mijë e 764 vota (50.00 % ose 66 mandate). Ngjyra lejla ka mbuluar thujse të gjithë zonën e Shqipërisë Qendrore dhe asaj Jugore.

Ndërsa Partia Demokratike renditet e dyta me 137 mijë e 043 vota (38.33% ose 50 deputetë). Lëvizja Socialiste për Integrim është e treta me 25 mijë e 340 vota (7.09 % ose 6 mandate).

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat