fbpx

Vijon rezistenca e 71-vjeçarit/ Ngujohet brenda shtëpisë, policia rrethon vendin

Lefter Zhidru vijon ende t’i bëjë rezistencë autoriteteve. Ai ndodhet i mbyllur në banesën e tij në Elbasan, ku nuk del as në ballkon.

Mësohet se gruaja dhe vajza e 71-vjeçarit kanë dalë nga banesa. Forcat policore kanë mbi një orë që kanë vijuar negociatat me autorin mirëpo pa asnjë rezultat.

Lefter Zhidru hapi zjarr ndaj efektivëve të policisë si dhe dy kalimtarë mbetën të plagosur