fbpx

Viktimat në SHBA nga Covid-19, kush është shqiptari që humbi jetën

SHBA-COVID.jpg

Shume persona kanë humbur jetën në SHBA si pasojë e koronavirusit. Mirëpo mes tyre është edhe një shqiptar, Jani Depo, një 86-vjeçar.

Bëhet me dije se ai ishte me origjinë nga Sinica e Devollit dhe prej 20 vitesh jetonte në Çikago, me familjen.

Të shumtë kanë qenë, familjarë e miq të tij që kanë ngushëlluar përmes mesazheve në ‘Facebook’ për këtë humbje të familjen Depo.

Mësohet se ai prej 12 ditësh qëndronte në spital, ndërsa nuk mund të fitonte betejën kundër COVID, ndërkohë që në 7 prill u nda nga jeta.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303