28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Viti i Ri, këngëtarët e njohur ju presin në Sheshin “Skënderbej”

spot_img

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin “Skënderbej” me një koncert festiv.

Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do të nisë me numërimin mbrapsht në orën 24:00.

Festa do të nisë në 22:30 të mbrëmjes me Koncertin e Vitit të Ri, ku do të performojnë këngëtarët e njohur si Evi Reçi, Ardit Çuni. Alban Nimani, West Side Family, Eneida Tarifa, Eranda Libohova, Sidrit Bejleri, Flor Mumajesi, Klajdi Haruni & Bruno DJ si dhe performance e shkëlqyer e DJ Vinit. Spektaklit nuk do t’i mungojnë as kërcimet fantastike të Tan Bramës dhe grupit të tij.

Kësaj atmosfere do t’i shtojë magjinë e saj spektakli i fishekzjarrëve, i cili do të kulmojë në çastin e ndërrimit të viteve.

https://www.facebook.com/bashkia.tirane.al/videos/226594781593203/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat