fbpx

Viti i Skënderbeut, Papa Francesku mban Udiencë

papa-francesku-700x476.jpg

Papa Francesku do të mbajë sot një Udiencë me rastin e vitit mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut.

Kjo ceremoni do të mbahet në Vatikan në orën 17:00. Mësohet se në Udiencë do të marrë pjesë edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi si dhe personalitete të larta shtetërore nga Shqipëria, përfaqësues të komuniteteve fetare, personalitete të artit, kulturës e medias si edhe përfaqësues të arbëreshëve dhe komuniteteve të diasporës shqiptare nga SHBA dhe vende të tjera.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *