fbpx

Viti i Skënderbeut, Presidenti Meta do të takojë shqiptarët e Zarës në Kroaci

56dd8aff-c97b-467c-b9ab-852daa52595a.jpg

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitaroviç, shqiptarët e Zarës, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Heroit tonë, Gjergj Kastriotit, Skënderbeut.

Gjatë kësaj vizite zyrtare, Presidenti i Republikës do të zhvillojë një takim me Presidenten kroate, do të vizitojë bashkësinë e Arbanasve të Zarës si dhe do të takohet me autoritetet vendore të Zadarit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *