fbpx

Viti i Skënderbeut, Presidenti Meta do të takojë shqiptarët e Zarës në Kroaci

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është nisur për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitaroviç, shqiptarët e Zarës, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Heroit tonë, Gjergj Kastriotit, Skënderbeut.

Gjatë kësaj vizite zyrtare, Presidenti i Republikës do të zhvillojë një takim me Presidenten kroate, do të vizitojë bashkësinë e Arbanasve të Zarës si dhe do të takohet me autoritetet vendore të Zadarit.

Lër një koment