fbpx

Vjedhje dhe tapë në timon, kush janë dy të rinjtë që u arrestuan sot

pranga-1.jpg

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme nga policia.

Rasti i parë bënë fjalë për 28-vjeçarin me inicialet I.P., banues në Vlorë, i cili ishte dënuar me 2 muaj burgim, për veprën penale të vjedhjes. Ndërkohë rasti tjetër bën fjalë për shtetasin me inicialet K.V., 24 vjeç, banues në Sarandë.

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë e ka dënuar 24-vjeçarin me 1 muaj e gjysëm burgim, për drejtimin e automjetit në gjendje të dehur. Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303