13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Vjedhje në shkolla dhe në dyqane, arrestohet 35-vjeçari nga Belshi

spot_img

Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se është autori i një sërë vjedhjeve të ndodhura në qytetin e Belshit.

Në prangat e policisë ka rënë Adriatik Lleshi, banues në Rrenas, i cili dyshohet se ka kryer vjedhet e mëposhtme:

• Më 10.10.2018, në Belsh, dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetasit F.I.

• Më 21.06.2018 në fshatin Deshiran, dyshohet se ka vjedhur në shkollën e mesme në fshatin Deshiran një monitor kompiuteri TLC.

• Më 02.02.2018, në fshatin Klos, dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetasit F.V.

• Më 17.11.2017, në fshatin Mollas, dyshohet se ka vjedhur në pronën e shtetasit F.Xh .

Njoftimi i policisë:

Cërrik

Zbardhen një sërë vjedhjesh të ndodhura më parë.

Kapet dhe ndalohet një 35 vjeçar, i dyshuar si autor i vjedhjeve:

Në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, nga Specialistët për Hetimin të Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, në sajë të një pune të mirëorganizuar u bë e mundur zbardhja e një sërë vjedhjesh të ndodhur më parë, si dhe kapja dhe ndalimi i shtetasit:

• Adriatik Lleshi, 35 vjeç, dhe banues ne Rrenas, Belsh

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas në kohë dhe vende të ndryshme ka kryer një sërë vjedhjesh në qytetin e Cërrik, dhe konkretisht:

• Më datë 10.10.2018, në Belsh, dyshohet se ka vjedhur në qyqanin e shtetasit F.I.

• Më datë 21.06.2018 në fshatin Deshiran, dyshohet se ka vjedhur në shkollën e mesme në fshatin Deshiran një monitor kompiuteri TLC.

• Më datë 02.02.2018, në fshatin Klos, dyshohet se ka vjedhur në dyqanin e shtetasit F.V.

• Më datë 17.11.2017, në fshatin Mollas, dyshohet se ka vjedhur në pronën e shtetasit F.Xh .

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat