Vjehrri dhe dhëndri kultivonin hashash, kapen me arsenal armësh

Policia e Korçës ka finalizuar operacionin e koduar ‘Denas’, ku në pranga ranë dy shtetas me raport familjar me njëri-tjetrin. Ata janë K.H, 57 vjeç, banues në fshatin Denas dhe dhëndri i tij shtetasi E.I, 30 vjeç, banues në fshatin Lekas, Korçë.

Sekuestrohen 4 armë gjahu me municion dhe municione luftarake pa lejen e organeve përkatëse, si dhe mjete të cilat i përdornin për prerjen e bimëve narkotike.