fbpx

Vjen lajmi i madh, Greqia hap kufijtë me Shqipërinë, zbulohet data, detajet

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas me anë të një konference për shtyp ka njoftuar lajmin e madh se ditën e mërkurë do të hapen kufijtë me Shqipërinë, nga dogana e Kakavijës dhe Kapshticës.

Por nga ana e Ministrisë sonë të Transportit nuk ka ende një përgjigje zyrtare në lidhje me këtë lajm. Mbetet të presim deri ditën e mërkurë për të ditur më tepër rreth kësaj çështje.