fbpx

Vjen lajmi i mirë! Qeveria miraton vendimin, ja për cilën kategori do të rriten pagat

rama-2.png

Qeveria ka bërë me dije një vendim të fundit. Mësohet se do të ketë rritje pagash për punonjësit e policisë së burgjeve.

Lajmin e ka dhënë vetë ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

“Sapo miratuam në mbledhjen e Qeverisë një nga aktet më të rëndësishme në historinë e trajtimit financiar dhe logjistik të Policisë së Burgjeve

Përfitimet e VKM për procedurat e trajtimit financiar gjate qendrimit ne pune te punojnë te policise se burgjeve:
1. Shtesa per vjetersi 1% per cdo vit sherbimi deri ne 25 vjet
2. Garantimi i transportit nepermjet Perfitimit te kompensimit te udhetimit nga 36 km e siper . I cili vijon deri ne ndryshimin e vendbanimit te punonjesit te policise se burgjeve
3. Pagesa per shpenzimet e qerase kur transferohet ose komandohet jashte vendbanimit te tij te perhershem ne largesi mbi 36 km
4. Trajtimi me ushqim pa pagese per punonjesit trasnsferohen ose komandohet jashte vendbanimit mbi 36 km
5.Paga per grade
6. Vjetersia per sherbim hyn ne fuqi ne 2021″, thuhet në vendim.

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303