fbpx

Vjen të enjten Komisionerja Evropiane për Punët e Brendshme, zbulohet arsyeja, zbardhet axhenda e takimeve

kom.jpg

Komisionerja Evropiane për Punët e Brendshme, Ylva Johansson do të zhvillojë një vizinë në Bosnjë Hercegovinë dhe Shqipëri ditën e enjte.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Johansson në Shqipëri do të zhvillojë takim me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, ministrin e Brendshëm Bledi Çuç dhe kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Bëhet me dije se takimi do të zhvillohet në kuadër të bashkëpunimi me Bashkimin Evropian për migracionin dhe sistemet e imigracionit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303