13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Vlora Çitaku reagon ndaj propagandës së Agjencisë së lajmeve serbe për Kosovën

spot_img

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj agjencisë së lajmeve serbe “Kurir.rs”, pasi që kjo e fundit ka raportuar se Prishtina është duke përgatitur një sulm terrorist ndaj serbëve.

“Paralajmërim dramatik për shërbimet e sigurisë: Terroristët përgatisin sulm ndaj serbëve! Prishtina fshehurazi krijon një ushtri”, është titulli i shkruar nw mediat nacionaliste serbe.

Çitaku ka thënë se Kosova është vendi më pro perëndimorë në rajon dhe asnjë propagandë e sponsorizuar nga shteti serb nuk mund të ndryshojë këtë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat