fbpx

Von der Leyen: Mbyllja e kufijve nuk e ka ndalur përhapjen e koronavirusit

Screenshot_8-9.jpg

“Mbyllja e kufijve nuk e ka ndalur pandeminë”,  kështu është shprehur presidentja e Komisionit të BE-së , Ursula von der Leyen.

Në një komunikim për mediat ajo theksoi: “Në fillim të pandemisë shumë vende vendosën kontrollet kufitare, por ne pamë që kjo nuk e ndaloi përhapjen e koronavirusit, ndërsa dëmtoi tregun e brendshëm”.

Nga ana tjetër 150  milion doza shtesë të vaksinës Moderna të blera nga Komisioni Europian do të dorëzohen në tremujorin e tretë dhe të katërt të këtij viti.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303