fbpx

Vrasësi grek kapet në Shqipëri

13s15peripolikoo-thumb-large-3-thumb-large.jpg

Një vrasës grek është arrestuar në Shqipëri dhe më pas u ekstradua në vendin e tij për t’u gjykuar dhe dënuar.

Gazeta greke “Kathemirini” hkruante sot se autori i vrasjes 32-vjeç pasi ekzekutoi fqinjin e tij 60-vjeç u arratis duke u fshehur në një fshat në Shqipëri, por jo për shumë kohë, pasi u lokalizua dhe arrestua.

E ndërsa nga kontrolli iu gjet arma e zjarrit me të cilën kreu vrasjen, greku e pranoi autorësinë para hetuesve

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303