Vrasja e Indrit Çelajt për një kondicioner, vihet në pranga Lulzim Kusi

Rreth një muaj më parë u vra me një plumb në kokë Indrit Çelaj vetëm për një kondicioner në zonën e Mylsym shyrit.

Dy vrasësit raportohet të jenë vëllezërit Albano dhe Griseldo Kuqi.

Mirëpo sot është arrestuar Lulzim Kusi, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Ai është xhaxhai i dy vëllezërve, autorëve të dyshuar Albano dhe Griseldo Kusi.

Gjatë kontrollit në banesën e Lulzim Kusit në datën 6 Shtator në Allgjatë është gjetur një armë pa leje, e llojit kallashnikov.