fbpx

Vrau qenin duke e tërhequr zvarrë rrugëve, Policia e Shtetit procedon penalisht shoferin

oh-sa-gjynaf.jpeg

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht një 50-vjeçar i cili ka vrarë qenin duke e tërhequr zvarrë rrugëve. Fotot e këtij akti ekstrem, tronditën rrjetin dhe u shpërndanë masivisht, çka ka sjellë edhe reagimin e policisë së Durrësit që ka identifikuar menjëherë autorin.

“Duke marrë shkas nga një foto e publikuar në rrjetet sociale, ku paraqitej një kafshë shtëpiake (qen), duke u tërhequr pas një makine, në Sukth, Durrës, ju sqarojmë se:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës menjëherë identifikuan dhe shoqëruan në ambientet e Policisë, bashkë me mjetin e tij tip “Renault”, shtetasin F. P., 50 vjeç, banues në Sukth, Durrës.
Në vijim të veprimeve u procedua penalisht shtetasi F. P., për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshëve” parashikuar nga neni 207/c paragrafi 2 si dhe nga shërbimet e Policisë të Qarkullimit Rrugor është vendosur masë administrative në bazë të dispozitave të Kodit Rrugor, sipas neneve 158, 182 dhe 139/14/5/8″, deklaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Policia e Durrësit fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital, çdo rast të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm.

 

Durres, makina kafsha

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303