fbpx

Vriten 100 persona pas një sulmi në një fshat, dalin detajet tronditëse

Screenshot_1-13.jpg

100 persona janë vrarë pas një sulmi ndaj një fshati në veri të Burkina Faso. Ata u vranë nga disa burra të armatosur.

Gjatë sulmit brenda natës në Solhan, shtëpitë dhe tregu u dogjën gjithashtu, raporton agjencia e lajmeve Reuters duke cituar një deklaratë të qeverisë.

Asnjë grup nuk ka thënë se ishte prapa dhunës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303