fbpx

Vuçiç kërcënoi Kosovën, vjen reagimi i ashpër i Ilir Metës: Të gjithë duhet të mësojnë se…

0.jpg

Presidenti Ilir Meta ka komentuar deklaratën e fortë të presidentit Vuçiç.

PYETJE: Vuçiç kërcënoi për një konflikt të ngrirë me Kosovën, ka reaguar vetëm Majko, mendoni se qeveria dhe ju duhet të mbani një qëndrim zyrtar?

Meta: Është dhënë vendimi, disa u ka mbetur koha disa vite më parë. Të gjithë duhet të mësojnë të bashkëjetojnë me Kosovën, si shtet të pavarur. Edhe në Shqipëri, për ata që nuk e kanë të qartë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303