28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Vuçiç: Nuk ka dialog me Kosovën derisa të hiqet taksa ndaj mallrave serbe

spot_img

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka ripërsëritur se nuk do të ketë vazhdim të dialogut derisa Prishtina të heqi taksën 100 për qind për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

“Ne jemi të gatshëm të bisedojmë në çdo moment. Por si të bisedojmë kur pas 12 vitesh nga nënshkrimi i marrëveshjes së CEFTA, dikush nuk dëshiron ta respektoj atë që ka nënshkruar. Si mund të kemi besim që nuk do ta shkelin çfarëdo marrëveshje tjetër?”, ka deklaruar Vuçiç.

“Kam marrë vendim që të mos bisedojmë derisa të mos tërhiqen këto masa”, ka shtuar Vuçiç./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat