fbpx

Xhaxhai i 15-vjeçares së p*rdhunuar jep dëshminë tronditëse: I vendosën pistoletën në lule të ballit vajzës…e mori dhe e çoi te hoteli…

xhaxhai.png

Xhaxhai i 15-vjeçares së p*rdhunuar nga 5 meshkuj ka dhënë disa detaje tronditëse për emisionin “Me zemër të hapur” në News24.

Sipas tij, vajza ishte torturuar dhe kërcënuar me jetë, pasi abuzuesit e saj i kishin vënë në kokë pistoletën.

Ky rast është i pabesueshëm, sepse ne në këtë fshat, 13 breza, 400 vite që jemi vendosur këtu, nuk ka pasur asnjë lloj imoraliteti. Kur kam dëgjuar llafin për të, se në mars ka qenë 14 vjeçe, vetëm se kam qenë në divan se do e kisha përjetuar në mënyrë të jashtëzakonshme. E kanë përjetuar në mënyrë të jashtëzakonshme të gjithë. Torturat që ka pësuar nga fundi i muajit mars, të kishte qenë një grua, dhe ju si gazetare, do ishit dorëzuar. Unë e kam pyetur. Ai djali e ka marrë për shoqëri, ai 27-vjeçari. E ka marrë dhe e ka çuar tek hoteli. Janë kushërinj të dytë të tretë mor xhaxh. Kanë kërkuar me ardhur familjarët e tyre. Edhe një kushëri i tyre më ka kërkuar, por nuk kam pranuar. Nga ky moment që na u bë ky përdhunim nga këto 5 familje, është e llahtarshme. Vajzës i kanë dhënë edhe drogë. I kanë vënë pistoletën në lule të ballit. E kemi nip atë djalin. Janë të gjithë të gjakut tonë, veç një jo. Të gjitha këto instanca kanë reaguar, jam çliruar. Kam emocione, nuk mund t’i shpreh.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303