fbpx

Xherdan Shaqiri fotografohet i djegur nga dielli në një jaht luksoz plot me femra

Xherdan Shaqiri nuk kishte nevojë të vishte një fanellë të Liverpoolit, pasi gjithsesi dukej i kuq nga dielli gjatë pushimeve.

28-vjeçari tregoi djegien e tij nga dielli ndërsa ishte në një jaht luksoz me miqtë në Detin Mesdhe afër Ishullit Formentera, shkruan The Sun.

Pamja e tij nuk u shpëtoi paparacëve që gjendeshin shumë pranë ishullit spanjoll, ku futbollisti shqiptar dhe miqtë e tij zbarkuan.

Dhe një nga miqtë e Shaqirit gjithashtu harroi të vinte krem dielli pasi ai gjithashtu ishte shumë i zënë në ahengun që po zhvillohej me vajzat në kuvertë.

Shaqiri përballet me një të ardhme të pasigurt këtë verë në skuadrën e tij.

Është thënë se ai është një nga shtatë lojtarët që mund të largohet nga Liverpooli, së bashku me Divock Origi dhe Harry Wilson.

Sevilla e LaLigës është vetëm një klub për të cilin thuhet se janë të interesuar për një kontratë prej 28 milionë funtesh për ish-yllin e Stoke City.

Ndërkohë, një veshje e Serie A Roma mund të rigjallëronte interesin e tyre për lojtar pasi ata kërkuan një veprim për ta çuar atë në Itali në janar.

Shaqiri është paraqitur në vetëm shtatë ndeshje të Premier League nën Jurgen Klopp në sezonin 2019/2020, me trajnerin zviceran Arno Rossini duke deklaruar se nuk e meriton medaljen e tij të fituesve.

Ai tha: “Xherdani nuk është kampion. Ne sigurisht nuk mund të themi se ai la gjurmët e tij me ekipet me të cilat fitoi. Jo së paku me djemtë e mëdhenj”.

“Ai ishte protagonisti në Basel, sigurisht jo në Bayern ose Liverpool”.

“Le të themi se me kalimin e viteve ai shpesh ka ndjekur lojërat e ekipeve të tij si spektator, duke u ulur në vendet më të mira. Dhe miliona janë paguar për të”.

“Kjo, duke marrë parasysh gjithçka, më bën të mendoj se ai nuk është ai që jep gjithmonë më të mirën e tij”, ka thënë Rossini.

 

 

 

Burimi: The Sun, Telegrafi

REAL NEWS