fbpx

Xhudistja Nora Gjakova fiton medalje të artë

Xhudisja Nora Gjakova ka bërë një tjetër arritje në sportin që ajo ushtron.

Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e artë në xhudo ditën e sotme në ndeshjen finale që ajo zhvilloi.

Kujtojmë që edhe Majlinda Kelmendi, një tjetër xhudiste mjaft e njohur dhe e talentuar, ka sjellë në Kosovë medaljen e artë.

Gjakova mundi brazilianen, Rafaela Silva në ndeshjen e fundit që u mbajt në Tbilisi të Gjeorgjisë./real-news.tv