fbpx

Zakoni i përditshëm që shkatërron bizhuteritë tuaja

1b904a60b1d6de0a37a9d5919036a5a5.jpg

A neglizhoni të hiqni bizhuteritë tuaja ndërsa përgatiteni të bëni dush?

Pra, nëse vendosi vathë, rrathë dhe të gjitha unazat tuaja çdo ditë gjatë larjes tuaj, atëherë ndoshta po shkatërroni vetë bizhuteri pa e ditur.

Një unazë e bërë nga metali i pastër mund të mbetet e paprekur pas notit ose dushit, por nëse e harroni dhe nuk e hiqni kurrë nuk rrezikoni ta shkatërroni atë.

Shampo, xhel dushi apo edhe kondicioner përmbajnë kimikate që ndikojnë ndjeshëm në bizhuteri argjendi.

Por në përgjithësi, pavarësisht nëse bizhuteria juaj vlen një pasuri apo disa euro, është më mirë ta mbani larg ujit!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303