fbpx

Zayn Malik thotë se nuk është më musliman

Screenshot_39-4.jpg

Këngëtari i njohur botëror Zayn Malik ka shokuar fansat e tij lidhur me një deklaratë që ka bërë për fenë islame.

Ai ka zbuluar se mbetet mysliman por se nuk mund t’i praktikojë obligimet qe jep kjo fe.

Family: Zayn's sister Waliyha also shared snaps of the group celebrating, captioning the selection of pictures: 'Eid Mubarak'

Kjo deklaratë e Malik i cili është i njohur bashkë me grupin e tij One Direction ka ngjallur reagime të shumta.

Në Twitter atij i kanë shkruar reagime të tilla si:

‘Lajm shumë i keq që Zayn mohon fenë e tij’, ‘Ju djema keni menduar se një këngëtar i njohur botëror që konsumon alkool dhe njihet për jetën luksoze vërtet mund t’u qëndrojë besnik obligimeve të tilla. Po ma habisni’.

Zayn Malik ka zbuluar se ai nuk identifikohet  si musliman në një intervistë të re.

Ish ylli i Një Drejtimi konfirmoi lajmin për Vogue Britanike dhe deklaruar se ai nuk beson në “asnjë” doktrinë të fesë.

“Unë nuk jam deklaruar të jem musliman”, tha ai. “Unë besoj se çfarëdo besimi fetar i njerëzve është midis tyre dhe cili tdo apo çfarëdo feje që praktikojnë”.

Malik vazhdoi të thotë se ai nuk kryen praktikat e fesë, duke përfshirë lutjen e përditshme.

Ai shtoi: “Unë vetëm dua ta mbaj atë mes meje dhe gjithçka që besoj”, tha ai. “Më duket sikur më bën të kaloj nëpër jetë në një mënyrë të këndshme”.

“Unë nuk besoj se ju duhet të hani një mish të caktuar që është lutur në një mënyrë të caktuar, unë nuk besoj se ju duhet të lexoni një lutje në një gjuhë të caktuar pesë herë në ditë. Unë nuk besoj asnjë prej tyre, “tha ai. “Unë vetëm besoj se nëse jeni një person i mirë, gjithçka do të shkojë drejtë për ju.”

Revelation: Zayn Malik has admitted he no longer identifies as Muslim in a new interview.

In August: Zayn's family shared snaps of the singer and Gigi Hadid as they celebrated Eid al-Adha, also called the Festival of Sacrifice

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *