fbpx

Zbarkon flota e re e mjeteve, Sandër Lleshaj jep mesazhin e rëndësishëm

lleshaj.jpg

Policia Federale Gjermane i ka dhuruar Shqipërisë 22 makina të reja, pajisje teknologjike dhe radio ndërlidhëse.

Ndërkohë, ministri Lleshaj ka dhënë një mesazh falënderimin ndaj homologëve të tij.

I pranishëm ka qenë dhe drejtori i përgjithshëm Ardi Veliu dhe zyrtarë të tjerë të lartë të Policisë së Shtetit.

“Ky kontribut tregon se marrëdhëniet tona janë në nivel të shkëlqyer. Janë rreth 90 automjete që janë dhuruar për PSH, kryesisht për atë Kufitare dhe forcat operacionale. Kjo tregon se Gjermania i ka identifikuar qartë nevojat tona dhe ndihma nuk ka munguar. Mjetet që pranohen sot i dedikohen Policisë Kufitare, e cila po njeh fuqizim të mëtjeshëm”, u shpreh ministri.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303